Продукція

ТОП 5 універсальних ланцюгових пил «Кентавр»

1272
ТОП 5 універсальних ланцюгових пил «Кентавр»

Відмінні недорогі бензопили і кращі електропили в Україні купити нескладно. Але дуже важливо зробити правильний вибір.

Зараз ланцюгова пила використовується частіше, ніж колись «кігті» електромонтера, за допомогою яких можна піднятися на дерев'яний стовп. Це природно: чим довго і повільно пиляти, скажімо, гілку дерева або рубати сокирою сухостій, краще використовувати інструмент, який впорається із завданням дуже швидко, тобто купити бензопилу або електропилку.

Види універсальних пил

Пили ланцюгові діляться на два класи - за типом приводу робочого органу (ланцюга). Вони бувають бензинові та електричні.

Бензопили переважно оснащуються двотактними одноциліндровими двигунами повітряного охолодження. Такий мотор може розвивати достатню, іноді - навіть з великим запасом потужність і зусилля. Більш складні і дорогі мотори просто не потрібні. Паливом для них служить суміш бензину з маслом в співвідношенні 1:25.

Електропили влаштовані ще простіше і важать менше. Але мають недолік: для роботи їм потрібне потужне джерело електроструму. Як правило, власники підключають свої електропили до побутової мережі змінного струму 220В, рідше - до генераторів, якщо є такі.

Роботи, які можна виконувати за допомогою ланцюгових пил

Купити якісну бензопилу треба для виконання таких робіт:

 • обрізка зайвих гілок в кроні - «омолодження» дерев;
 • розпилювання невеликих колод, дощок, рейок і інших пиломатеріалів в ході утилізації;
 • розпилювання деревини при виконанні теслярських і столярних робіт;
 • будівництво та демонтаж будівель з деревини, пінобетону та інших м'яких будматеріалів;
 • виготовлення дерев'яних скульптур з великих пнів і колод.

А якщо є можливість підвести до місця робіт електрострум, то можна купити електропилку - недорого і зручно.

Як влаштована ланцюгова пила

Архітектура всіх універсальних ланцюгових пил практично однакова і незмінна вже багато років. Розглянемо її на прикладі бензинової.

 • Пильна гарнітура. Складається з ланцюга і шини. Ланцюг — це головний робочий елемент, який розпилює матеріал. А шина виконує функцію каркасного, направляючого елемента; це довга, округлена на вузьких кінцях металева деталь. По периметру шини рухається ланцюг. Чим шина довше, тим товщі колоди може інструмент обробити.
 • Гальмо ланцюга — пристрій для миттєвого блокування ланцюга, якщо той заклинився в матеріалі або обірвався, зісковзнув з направляючої. Потрібен для захисту оператора від травмування.
 • Натягувач, за допомогою якого настроюється натяг ланцюга на гарнітурі.
 • Привідна зірочка —шестерня, яка передає обертання з редуктора на ланцюг.
 • Редуктор.Передає зусилля з вала двигуна на приводну зірочку. При цьому знижує частоту оборотів і підвищує обертальний момент.
 • Двигун. Він повинен мати достатню потужність і малу вагу.
 • Ручний стартер. Забезпечує запуск двигуна.
 • Топливний бак — ємність для палива.
 • Масляний бак — ємність, в якій міститься масло для змащення гарнітури і приводної зірочки. Без постійної змазки гарнітура швидко вийде з ладу.
 • Передня рукоять — головна ручка, розташована поперек пилки. За неї оператор утримує і притискає інструмент до місця розпилу.
 • Задня рукоять. Служить для утримання інструменту. На ній також розміщується важіль газу і інші елементи управління роботою пилки.

Електрична пила влаштована трохи простіше бензинової, адже їй не потрібен паливний бак. Найчастіше двигун розміщується поперек корпусу. Це надає пилі компактність і зводить до мінімуму кількість елементів для передачі обертання на ланцюг. Зазвичай використовується щітковий електродвигун. Є електричні ланцюгові пили і з безщітковим двигуном. Він економічніше і довговічніше щіткового. Іноді мотор розміщується уздовж пили. Це запобігає зміщення гарнітури в сторону під дією реактивного моменту при запуску і зміні швидкості обертання. Але безщітковий двигун і поздовжнє його розташування значно здорожують інструмент. Це не завжди виправдано.

Важливі характеристики інструменту

1. Потужність двигуна — найважливіша технічна характеристика. Головна, найнеобхідніша властивість пилки, заради якої її і купують - це здатність за короткий термін з мінімальними людськими зусиллями виконати максимальний обсяг роботи, тобто продуктивність. При недостатній потужності ланцюг буде пиляти занадто повільно. При цьому і сам мотор, працюючи з перевантаженням, швидко вийде з ладу. Якщо зуби ланцюга упрутся в особливо тверді волокна деревини, малопотужний двигун «захлинеться» - зупиниться. А пила з хорошим запасом потужності легко впорається з твердим матеріалом, перепиляє стовбур і товсті гілки. Якщо потрібен потужний інструмент, краще купити хорошу бензопилу.

2. Швидкість руху ланцюга. Тут відразу все зрозуміло: чим швидше рухається ланцюг, тим швидше вона пиляє.

3. Довжина пильної гарнітури. Чим довше гарнітура, тим товщі стовбури і гілки можна нею перепиляти.

4. Маса (вага) пилки. Працюючи з важким інструментом, якою би продуктивністю той не володів, оператор швидко втомиться, виб'ється з сил. І ризикує, втративши пильність, ненавмисно зіпсувати інструмент або травмуватися сам.

5. Зручність управління, безпека експлуатації. Вони залежать як від наявності призначених для цього пристосувань, пристроїв, так і від загальних технічних рішень, обраних при конструюванні агрегату.

6. Ціна. Вона залежить, в першу чергу, від загальної суми витрат на виробництво пили. До їх складу входять витрати на виробництво або покупку основних вузлів і комплектуючих, складання, настроювання інструменту і т.д. Як правило, більш досконалий інструмент і коштує дорожче. Але інженерам, які конструюють техніку торговельної марки Кентавр, вдалося знайти оптимальний баланс. Вони створюють пристрої з найкращим співвідношенням ціни і якості. З огляду на цей факт, можна стверджувати, що під брендом Кентавр створюються відмінні недорогі бензопили і кращі електропили в Україні. Тому інші особливості інструментів по догляду за зеленими газонами розглянемо на прикладі техніки Кентавр™.

Базові відмінності між бензиновими і електричними пилами

З бензиновим мотором інструменти потужніше та продуктивніше. Але головна вигода - автономність. Вони не залежать від зовнішнього джерела струму.

Застосування сучасних технічних рішень дозволило усунути ряд існуючих раніше недоліків бензомоторної техніки. Так, за допомогою хромованого покриття внутрішньої поверхні циліндра підвищена зносостійкість пари, що треться о циліндр-поршневі кільця і збільшений термін служби мотора.

Старт двигуна полегшує система «легкий старт». Інерційна система «пружина-храповик» на 30% знижує зусилля, яке треба докласти для запуску двигуна; не доводиться різко смикати стартер, досить лише плавно потягнути шнур.

Завдяки високій частоті обертання валу (10500-11500 об / хв) і наявності демпферних опор між руховим блоком і ручками вібраційне навантаження на руки оператора мінімальна. Сучасні глушники ефективно знижують шум двигуна.

Електричний двигун менше за вагою і працює майже беззвучно. Через відсутність вихлопу його можна застосовувати в мало провітрюваних приміщеннях.

Ручні електропили Кентавр оснащуються двигуном з поперечним розташуванням. Це зменшує загальну довжину, сприяє зменшенню ваги. Головне джерело незручностей при роботі електропилкою - довгий шнур, яким пила «прив'язана» до джерела струму. Він періодично закручується десь в гілках, колодах, цурках, і його доводиться розплутувати.

Яка пила краще?

Ответ на этот вопрос найдем, сравнив основные характеристики. Для анализа мы отобрали наиболее распространенные модели Кентавр

Модель Тип двигуна Потужність, кВт Довжина шини, дюйм Швидкість ланцюга, м/с Гальмо ланцюга Маса, кг Ціна, грн
Кентавр Профи БП-5231ТНм Бензо 3,1 18 18 + 7,3 1925
Кентавр БП-5225ТН Бензо 2,5 18 18 + 6,7 1820
Кентавр СП-234c Електро 2,3 16 13 + 5,4 1610
Кентавр СП-234Тc Електро 2,3 16 13 - 5,4 1435
Кентавр СП-183 Електро 1,8 14 14 - 3,7 1120

Як видно, справжньою "королевою" серед універсальних ланцюгових пил Кентавр™ слід визнати модель Профі БП-5231ТНм. Її бензиновий двигун потужністю 3,1 кВт (тобто 4,2 к/с) впорається з обробкою будь-якої деревини - аби витримала ланцюг. 18-дюймова (45,7 см) пильна гарнітура підходить для роботи з досить товстими гілками і стволами.

Додаткову міцність пристрою надає металевий корпус. І всі ці переваги конструкторам вдалося втілити в механізмі вагою 7,3 кг; це на 5,2 кг менше, ніж, наприклад, відома лісозаготівельникам пила Дружба-4 м «Электрон». Без сумніву, якщо потрібен надійний інструмент для виконання великих обсягів робіт, найкраще купити бензопилу професійну Кентавр Профі БП-5231ТНм.

Якщо вибрати Кентавр БП-5225ТН, то це означає не тільки купити бензопилу дешево (всього за 1 820 грн.) Вона на 0,6 кг легше, ніж Кентавр Профі БП-5231ТНм. Двигун достатньої потужності дозволяє її використовувати і в комунальному, і в домашньому господарстві.

За технічними характеристиками Кентавр СП-234c - універсал. Електричний двигун потужністю 2,3 кВт пускає в хід досить велику 40-сантиметрову гарнітуру. Інструмент годиться і для домашнього господарства, і для застосування на невеликих підприємствах. Така ж по продуктивності електропила по дереву ланцюгова Кентавр СП-234Тc. Єдина істотна відмінність: у неї немає гальма ланцюга. Тому, працюючи цим інструментом, треба бути уважним, щоб не травмуватися, в разі зворотного удару або розриву ланцюга.

Найменша, майже «крихітка» - електрична пила Кентавр СП-183. Вона дуже легка, оснащена 35-сантиметрової гарнітурою і найкраще підходить для домашнього господарства.

Хороші інструменти для професіоналів або просто господарських, майстровитих людей можна купити по всій території України. У разі, коли підходящої техніки в роздрібній мережі немає, дуже просто купити бензопилу через інтернет-магазин. Для цього досить зайти на сайт kentavr.ua. Тим же способом можна купити електропилку в інтернет-магазині Кентавр.

Коментарі

Написати коментар

Модули для Опенкарт (Opencart) всех версий!