Продукція

Навісне обладнання

Навісне обладнання

Мрія багатьох фермерів та власників сільськогосподарських ділянок — мотоблок. Це дійсно чудовий універсальний помічник. Однак, свою роботу він виконує не сам собою, а за допомогою спеціальних інструментів і пристосувань, для приводу яких у рух мотоблок і був створений. Таким інструментам і пристосуванням дали загальну назву: навісне, або причіпне обладнання. Ця група об’єднує безліч різноманітних пристроїв та інструментів.

Практично повний набір навісного обладнання для мотоблоків випускається під маркою Кентавр. В асортименті — інструменти та агрегати із широким діапазоном технічних характеристик. Вони створені для застосування на різних за площею й за властивостями ґрунту ділянках. Тому жителі всіх кліматичних зон і місцевостей знайдуть саме те, що їм необхідно.

Ґрунтозачепи й культиватори для мотоблока — дуже поширений вид навісного обладнання.
Ґрунтозачепи — це металеві колеса для заміни гумових пневматичних. Якщо опір руху від робочого інструменту занадто великий, гумові колеса, навіть із великим малюнком протектора, буксуватимуть, і не зможуть привести агрегат у рух. Особливо сильний опір руху чинять інструменти, що ріжуть та переміщують ґрунт — підгортальники та плуги мотоблочні, культиватори та плоскорізи, картоплекопачі. У такому разі на допомогу приходять ґрунтозачепи. Їх встановлюють безпосередньо на вісь редуктора мотоблока. Роль протектора на ґрунтозачепах виконують поперечні металеві смуги-зачепи.

Ґрунтозачепи бувають різних розмірів і мають свою спеціалізацію. Для однорядного підгортання сапачкою та нарізання гряд зазвичай застосовують невеликі суцільні або двополозні колеса до 120 мм шириною й до 400 мм діаметром, щоб вони займали мінімум місця в міжрядді та повільно, але точно тягнули інструмент.

Для дворядного підгортання сапачками або для роботи дисковим підгортальником застосовують високі ґрунтозачепи діаметром від 600 мм, щоб редуктор мотоблока не чіпляв гребінь рядка під собою.
Під час оранки плугом краще використовувати ґрунтозачепи завширшки від 200 мм і заввишки 400–600 мм.

Якщо застосовується активна навіска (картоплекопач грохотний, картоплекопач віяловий), купити краще низькі (до 400 мм діаметром, але широкі — 200 мм і більше) ґрунтозачепи, щоб тягове зусилля було максимальним, а лінійна швидкість — низькою.

Навісна ґрунтофреза для мотоблока з водяним охолодженням — напевно, найголовніший робочий інструмент. Призначена для фінішної передпосівної обробки ґрунту за один робочий прохід, без попередньої оранки й боронування. З її допомогою проводять розпушування верхнього шару ґрунту, формують структуру землі (велику або дрібну грудкуватість), знищують бур’яни. Така ґрунтофреза приєднується безпосередньо до коробки передач у задній частині мотоблока.

Якщо значна частина земельної ділянки відводиться під посів зернових, треба обов’язково купити сівалку зернову з внесенням добрив для мотоблока. Цей агрегат дає змогу швидко провести посів зернових і бобових культур, льону, а також гречки, проса, сорго, люцерни та ін. Тому немає потреби часто його завантажувати. І друга функція — внесення добрив — також дуже корисна. Для різних конкретних умов можна вибрати моделі з різною кількістю рядів і різною загальною шириною обробки.

Якщо купити сівалку овочеву для мотоблоків, відразу вирішуються кілька проблем:

  • точно дотримується геометрія рядків;
  • знижується витрата посівного матеріалу;
  • забезпечується висока продуктивність унаслідок одночасного висіву п’яти, шести або навіть семи рядків;
  • скорочуються витрати на оплату праці найманих працівників.

Картоплекопач грохотний виробництва ТМ Кентавр потрібен для швидкого збирання з мінімальним пошкодженням врожаю картоплі, ріпи, часнику, цибулі, а також деяких сортів моркви. Цей однорядний інструмент застосовують на ділянках від 20 соток до кількох гектарів. Агрегатується зазвичай із мотоблоком, оснащеним дизельним двигуном з водяним охолодженням, або з мінітрактором.

Для збирання врожаю картоплі на присадибних городах і дачних ділянках ідеальне рішення — картоплекопалка віялова, купити яку також можна в точках продажу ТМ Кентавр. Вона легко агрегатується як із мотоблоками водяного та повітряного охолодження, так і з мінітракторами.

Якщо треба оперативно провести покіс зернових, стрижку зеленої рослинності, заготівлю сіна, варто купити косарку роторну мотоблока ТМ Кентавр. Її можна застосовувати і на рівних, і на нерівних ділянках, тому що вона не боїться горбів і купин.

Для скошування товстих стебел сухої трави, видалення бур’янів, косіння дикорослої трави й зернових культур призначена косарка сегментна мотоблочна. Вона приєднується до мотоблока або до мінітрактора. Середня висота зрізу приблизно 70 мм. Це досить продуктивний агрегат із великим захватом, наприклад, у моделі МБ3040Д/3060Б ширина захвату 1000 мм.

Власнику мотоблока також рекомендується купити причіп для мотоблока. З його допомогою можна доставити інструмент і навісне обладнання до місця робіт, а зібраний урожай — з поля до місця зберігання або переробки. Моделі причепів ТМ Кентавр мають добру вантажність — 300 і навіть 700 кг. Оснащені сидінням із підніжками й гальмами. Є причепи з ящиками для інструменту і без нього, з колесами в комплекті і без коліс — з маточинами під автомобільний диск.

Серед найважливіших переваг техніки та навісного обладнання ТМ Кентавр — добрі експлуатаційні якості, висока функціональність, оптимальна конструкція, у якій є все необхідне, і немає нічого зайвого. До того ж техніка ТМ Кентавр характеризуються найкращим співвідношенням ціни та якості.

Модули для Опенкарт (Opencart) всех версий!