Продукція

ЯКИЙ ДВИГУН КРАЩЕ ДЛЯ МОТОБЛОКА — ДИЗЕЛЬНИЙ ЧИ БЕНЗИНОВИЙ?

383
ЯКИЙ ДВИГУН КРАЩЕ ДЛЯ МОТОБЛОКА — ДИЗЕЛЬНИЙ ЧИ БЕНЗИНОВИЙ?

Двигун на мотоблоці є основним агрегатом, що відповідає за рух потужність техніки. Заміна може стати дієвим заходом.

Двигун на мотоблок є основним вузлом, що відповідає за рух, потужність техніки, забезпечуючи необхідний ресурс роботи. Тому його заміна може бути ефективним заходом, якщо старий силовий агрегат не підлягає ремонту або не впорається з навантаженням. На що треба звернути увагу насамперед — потрібно розібратися кожному, хто вирішив обрати якісний двигун на мотоблок.

Зростання популярності двигунів ТМ «KENTAVR» серед аграріїв зумовлене постійним впровадженням інноваційних рішень у конструкції, що забезпечують агрегатам надійність і універсальність. Двигуни бренду також знайшли широке застосування в садовій та городній техніці.

Умови експлуатації двигуна

Для того щоб вибрати найкращий двигун на мотоблок, необхідно визначитися, на якому ґрунті та які види сільськогосподарських робіт виконуватиме техніка (підгортання, оранка, перевезення або інше). Також треба враховувати: чим більший та важчий обсяг робіт, тим потужніший потрібен мотор.

Під час обробки землі висновок про те, який надійніше двигун на мотоблок, залежатиме від багатьох чинників. Якщо малопотужний ДВЗ експлуатується на підвищених обертах, прискорюється знос деталей та скорочується термін служби. Також важливо орієнтуватися на середню тривалість запланованих робіт, щоб розрахувати потужність двигуна та його комплектацію.

Основні характеристики та особливості

Для того щоб обґрунтовано підійти до вибору двигуна мотоблока, необхідно ретельно вивчити основні його параметри та характеристики.

Коли потужність не буває зайвою

Мотоблочні двигуни в основному характеризуються чотиритактним циклом. Розмірковуючи, який двигун на мотоблок вибрати бензин чи дизель, треба пам’ятати, що його тривале використання зумовлене потужністю. Так, малопотужний движок постійно функціонуватиме на примежових режимах, перевантажуючи редуктор. Для мотора також важливий об’єм циліндра: вибір силового агрегату більшого об’єму за однакової потужності буде кращим.

Наскільки успішно мотоблок працюватиме в різних погодних умовах та з максимальними навантаженнями — залежить від тяги. Якщо порівнювати, який двигун на мотоблок потужніший бензиновий або дизельний, то істотною є наявність тягового зусилля на низьких обертах. Запорукою продуктивної роботи буде висока віддача у всьому діапазоні частот. Водночас захищена трансмісія та зчеплення прослужить довше.

Просте та ефективне охолодження для маневрової техніки

Порівнюючи технічні характеристики для визначення, який двигун на мотоблок легше бензин або дизель, треба звернути увагу на систему охолодження для унеможливлення перегріву ДВЗ.

Ефективність повітряного охолодження забезпечується вбудованим вентилятором та ребристою поверхнею блоку циліндра. Двигуни повітряного охолодження характеризуються простою конструкцією, меншою масою, високою живучістю та можливістю обслуговування навіть у польових умовах. Тому й ціна на них нижча. У такому разі, не так істотно, що краще бензиновий двигун на мотоблок чи дизельний, а скоріш вподобання господаря. Завдяки своїм невеликим розмірам, у порівнянні з пристроями рідинного охолодження, обладнання виграє в маневровості. Це важливо для ділянок, де багато дерев і чагарників, а також, якщо обмежена площа.

Якому виду палива віддати перевагу?

На мотоблоки встановлюють дизельний або бензиновий двигун. Щоб зрозуміти, який краще, необхідно розглянути кожен тип окремо.

Дизель для тривалих навантажень

Дизельний двигун на мотоблок самий економічний у плані споживання палива, має більший моторесурс та надійність. Стійкість до значних навантажень — ключова особливість агрегату. Дизель забезпечує максимальний крутний момент на низьких обертах. Запас міцності в дизельних моторів більший, ніж у бензинових аналогів.

Тривалий термін експлуатації пояснюється особливістю конструкції та посиленим механізмом. Крім того, солярка має набагато кращі змащувальні властивості, ніж бензин. Якщо аграрний фронт працює взимку, краще подбати про електростартер. Дизельний двигун на мотоблок самий витривалий, тому він застосовується зі значною кількістю навісного обладнання на великих ділянках із важким ґрунтом.

Коли потрібна маневровість та простота в експлуатації

Бензиновий двигун встановлюється на мотоблоки, якщо потрібно обробляти невеликі та середні площі. Можливе використання і для мотокультиватора. Виникає закономірне питання: чим краще бензиновий двигун на мотоблок? В експлуатації такий мотоблок не потребує особливих навичок, спокійно переносить великі оберти. Невелика вага дає змогу легко поратися з меншим рівнем шуму на вузьких та негабаритних ділянках.

Бензинова техніка (краще віддати перевагу бензину АІ-92 або з вищим октановим числом) коштує дешевше, простіша в експлуатації та ремонті, легше заводиться. У зимовий час кращий бензиновий двигун на мотоблок, оскільки він нечутливий до перепадів температур, чого не скажеш про привід із дизельною установкою.

Сумісність вузлів та продуктивна робота

Кращі мотори на мотоблок будуть ті, які вибрані з врахуванням таких характеристик агрегатів та вузлів:

  • Сумісність конструкції двигуна, трансмісії та ходової частини. Треба заздалегідь виміряти габарити мотоблока та деталей, а потім переходити до вибору з асортименту на ринку.
  • Тип хвостовика вала. Найбільш розповсюдженим є варіант під шпонку. Далі за використанням — вихід під шліц, рідше — конічний вихід вала.
  • Надійним захистом від поломки буде датчик рівня оливи в картері двигуна.
  • Подовжує ресурс ДВЗ повітряний фільтр подвійного очищення або з масляною ванною. Останній легше в обслуговуванні та краще підходить для низьких мотоблоків.
  • Наявний стартер, коли важливо, який поставити дизельний двигун на мотоблок.
  • Відсутній бензобак поширює сферу застосування двигуна без перероблювання

Працездатність техніки: маса та потужність

Зосередившись, як обрати дизельний двигун на мотоблок, або визначивши для себе бензиновий двигун на мотоблок, як обрати в цьому випадку модифікацію, потрібно враховувати умови забезпечення працездатності. Так, маса й потужність двигуна важкого мотоблока виявляться надмірними для легкої техніки. І, навпаки, не варто встановлювати малопотужний двигун на важкий мотоблок. Вибираючи мотор, як правило, 4-тактний (шпоночний вихідний вал), треба віддати перевагу агрегатам із запасом потужності — згодом двигун працюватиме гірше, його силові характеристики знизяться, а витрата палива стане вищою, погіршуючи економічність. За такого підходу з’являється можливість використовувати мотоблок для важчих завдань, пропрацювавши більше мотогодин.

Виважений підхід - запорука вашого спокою та надійної роботи мотора!

Ви ще вагаєтесь, який краще обрати двигун для мотоблока в Україні? Не варто перегортати численні вебсторінки в пошуках найкращої пропозиції — завітайте в інтернет-магазин бренду «KENTAVR» та переконайтесь самі в його демократичних цінах. Наші спеціалісти нададуть кваліфіковану консультацію, коли доречним буде дизельний двигун на мотоблок, а коли в роботі краще бензиновий двигун на мотоблок. Після оформлення купівлі ми перевіримо агрегат, додавши гарантію та подбаємо про оперативне доставлення.

Зверніть увагу, що за виваженого вибору знижується ймовірність поломок, ви захищаєте себе від купівлі двигуна із зайвим функціоналом. І найголовніше, не забувати проводити ТО (насамперед, заміна оливи, паливного фільтра, очищення бака), що подовжить термін служби мотора та унеможливить зайві витрати на ремонт.


бензиновий двигун

двигун kentavr

двигун бензиновий

Коментарі

Написати коментар

Модули для Опенкарт (Opencart) всех версий!