Скачать прайс

Категории

Рекомендації щодо вибору сільськогосподарської техніки!

Якісне ведення сільського господарства на сьогоднішній день не можливо без спеціальної техніки. Саме тому багато вітчизняних і зарубіжні компанії-виробники техніки для обробки землі пропонують досить широкий асортимент різних мотоблоків і мотокультиваторів - універсальних машин, які в змозі виконувати завдання будь-якої складності.

Особливою популярністю серед споживачів сільськогогсподарської техніки користується мотоблоки (мотокультиватори) торгової марки "Кентавр", які відрізняються великою різноманітністю модельного ряду. Переваги спецтехніки даної марки очевидні - наявність бензинового, дизельного або електричного двигуна, прийнятні ціни, якісне та швидке виконання поставлених задач. Саме ці чинники роблять техніку "Кентавр" привабливими для споживачів.

Що вибрати мотоблок чи мотокультиватор?

Справа в тому, що у нашій державі дуже часто підміняються поняття мотоблока і мотокультиватора, що вносить ще більшу плутанину при виборі техніки у зв'язку з слабкою термінологією. Однак є найбільш характерні особливості, які відрізняють мотоблок від культиватора.

Мотокультиватор призначений тільки для культивування (розпушування) ґрунту. Після обробки культиватором земля стає м'якою і знищуються коріння бур'янів (подрібнюються). Культиватори бувають на базі електричного або бензинового двигуна. Зауважу, що крім культивування мотокультиватори більше нічого не вміють.

Мотоблок - це універсальний інструмент фермера. Його функціональність змінюється залежно від того, які пристосування на нього встановлені. Можна встановити плуг, ґрунтофрезу, окучувач, лущильник, картоплесажалку, картоплекопалку, плоскоріз і багато іншого. Шляхом установки коліс і установки причепа мотоблок перетворюється на невеликий трактор для перевезення вантажів. Також мотоблок може працювати і з іншими пристосуваннями, такими як водяна помпа, електрогенератор, головка сінокосарки, сіялка зернова, деревоколом і т.д. Зміна пристосувань досить проста, і займає всього 10-15 хвилин. Ще раз зауважу, що мотоблок - це універсальний інструмент, який допоможе механізувати більшість робіт в саду і городі.

У базовій комплектації з мотоблоками можуть йти колеса і культиватор, інші пристосування купують окремо.

Культиватор завжди коштує дешевше мотоблока. Якщо Ви маєте намір тільки культивувати землю, то немає сенсу купувати дорогий мотоблок.

Для обробки землі площею від 20 соток до 2 гектарів модельному ряду спецтехніки «КЕНТАВР» з їхньою продуктивністю не має рівних. Ці мотоблоки (мотокультиватори) – лідери в своїх класах, і в цьому переконалося багато заощадливих українських фермерів. За допомогою помічників (мотоблоків, мотокультиваторів) можливе вирощування сільськогосподарської продукції без гербіцидів, або з мінімальним їх використанням.

При виборі потужності мотоблока можете керуватися наступною зразковою таблицею:

  • Якщо оброблювана ділянка до 20 соток, то потужність мотокультиватора 4,0 к.с. і ширина захвату 60 см.
  • Якщо оброблювана ділянка до 40 соток, то потужність мотоблока 6,0 к.с. і ширина захвату 80 см.
  • Якщо оброблювана ділянка до 1 гектара, то потужність мотоблока 6,0 - 9,0 к.с. і ширина захвату 120 см.
  • Якщо оброблювана ділянка до 1-4 гектара, то потужність мотоблока 9,0 - 12,0 к.с. і ширина захвату 120 см.
  • Якщо ділянка більше 4 гектар, то краще брати невеликий трактор.

Пам'ятайте, що, купуючи мотоблок із запасом потужності, Ви отримуєте запас механічної міцності і надійності.

Ви можете порахувати зразкову кількість проходів і шлях, який Вам потрібно пройти при обробці ділянки. Візьмемо для прикладу ділянку 1 гектар, тобто 100 х 100 м. Ширина захвату мотоблока 60 см, але Вам потрібно йти "внахлест" приблизно 5 см, тобто фактично ширина обробки 55 мм. Розділимо одну сторону ділянки на 55, і отримаємо 182 проходу. Довжина шляху становить 18,2 км. При швидкості 0,4 км / год отримаємо 44,5 годин роботи, а це майже шість робочих змін без урахування перерв і дозаправок. Як видно з прикладу, що для 1 гектара легкого мотоблока недостатньо.

В магазині відразу уточніть, що входить в базову комплектацію мотоблока.

Від комплектації залежить і ціна. Два однакових мотоблока можуть мати одну ціну, але різну комплектацію. Тому краще відразу визначиться, що Вам потрібно в першу чергу. Відразу ймовірно Вам знадобляться колеса і фреза для культивації. Решту обладнання можна докупити і після покупки.

Порівняйте ширину захвату з потужністю двигуна. Співвідношення таке: 20 см захвату на 1 к.с. Розділіть ширину захвату мотоблока на 20 і довідаєтеся мінімальну необхідну потужність.

Звертайте увагу на гарантію і наявність сервісного обслуговування. Якщо найближчий сервісний центр знаходиться далеко, то гарантійний або поточний ремонт може зайняти занадто багато часу (транспортування туди і назад плюс час ремонту). Так і посівну завалити легко. Якщо у Вас важкий або запливаючий грунт, то запас потужності просто необхідний.

Інженер: Осипенко О.О.

04.08.2014 рік

АМТ
АМТ
ДТЗ
Vitals
Vitals Aqua
Лимекс
Корт
Ucenka
Biedronka
Spark
Element