Скачать прайс

Категории

Коли мотоблок корисніший за Лексус

Осідлавши мотоблок, селянин навчився заробляти по 400 гривень за день.

Сезон збирання врожаю відбирає чимало часу і зусиль, але зараз мало в кого залишилося бажання обробляти землю вручну. Спрощують роботу на городі електричні інструменти, зокрема культиватори та мотоблоки. Вони не замінять трактор, але цілком можуть зробити легкою садово-городню роботу.

Житель села Лозівок Черкаського району Віктор Горох має у своєму господарстві два мотоблоки, обидва китайського виробництва. Один купив 5 років тому, а два роки тому придбав ще один через мережу Інтернет. Останній обійшовся майже в 10 тисяч гривень.

  • У нашому селі мотоблоків більше 20 штук. Лише на нашій вулиці близько десятка, розповідає Віктор Семенович. Усього обробляю 70 соток городу. Із мотоблоком можна робити все, що завгодно, головне аби бажання було. Швидко і зручно!

Фото Ігоря ЄФІМОВА

Селянин показує техніку – мотоблок Кентавр. Двигун дизельний однопоршневий із водяним охолодженням, потужністю 10 кінських сил. Каже що працює стабільно і не перегрівається. Головне – лити чисту солярку. Він дуже економний, за годину витрачається менше літра пального. Клопоту лише додає заведення: треба докласти сил, щоб його розкрутити.

Мотоблоком можна виорати город, культивувати, посадити картоплю, посіяти, викосити траву, перевезти урожай. Його можна використовувати як генератор, насос.

  • Сам змайстрував причіп для мотоблока. У ньому вміщується тонна вантажу. Вожу ним сіно для корів, картоплю. Використовую мотоблок і як насос, щоб викачувати каналізацію. Накачую за допомогою нього воду для поливу, за хвилину набираю близько ста літрів води, – говорить фермер. А рідні колеса змінив на жигулівські – тепер швидкість збільшилась від 15 до 20 кілометрів за годину, швидше добиратися від городів до хати.

Задоволений своїм мотоблоком і житель Городища Сергій Милаш: уже 7 років він користується мотоблоком "Кентавр".

  • Без мотоблока на підгортання картоплі трьома особами витрачалося півтора дня, а зараз для мене одного на всі городи вистачає 3 години. Ось вам і вигода, – каже чоловік. – Мотоблок дуже економний, 5-літровий бак заправляю двічі за сезон. Підсапую, фрезерую, кошу траву, саджаю картоплю, вожу картоплю і траву (вміщається 15 мішків картоплі). Транспортна швидкість при порожньому причепі – до 30 км/год.

Фермери кажуть: потужність мотоблока та обладнання до нього варто обирати залежно від рихлості землі. Зорювати землю фрезою набагато ефективніше, ніж орати плугом.

  • Там, де орав плугом, зібрав причіп картоплі, а де фрезерував – зібрав майже вдвічі більше врожаю, – каже Віктор Семенович. – Але є й мінус: через те, що земля стає м’якшою, росте більше бур’яну, тому доводиться більше полоти.

ДО РЕЧІ...

Завдяки міні-тракторцю можна й на хліб заробити. Свій мотоблок Віктор Горох окупив за три роки. Раніше орав городи на дачних кооперативах, що біля села: за день міг заробити 400 гривень. Але така праця не надто й легка: після кількагодинної роботи руки швидко втомлюються від вібрації двигуна. Зараз селяни беруть за городні роботи мотоблоком 15 грн. за сотку.

  • В умілих руках мотоблок – надійна річ. Можна землю орати, і врожай збирати, і перевозити!» – каже селянин із Лозівки Віктор Горох...

Сергій МОГИЛКО

Газета "Вечірні Черкаси" №34 від 20 серпня 2013 року

АМТ
АМТ
ДТЗ
Vitals
Vitals Aqua
Лимекс
Корт
Ucenka
Biedronka
Spark
Element